Kurucunun Mesajı

Founder

Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd. kooperatif ve ticari banka sentezi yapısı ile 1939’dan beri müşterilerine ve topluma hizmet vermektedir. Kıbrıs ‘ın yakın geçmişinin en önemli tanıklarından olan bankamız, İngiliz sömürge dönemi, Kıbrıs Cumhuriyeti, Kıbrıs Türk Federe Devleti dönemlerinde her zaman müşterilerine başarıyla hizmet vermiş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin en köklü kooperatif bankasıdır.

Limasol’da 300 Kıbrıs Lirası ile kurulan bankamızın bugün ülke geneline ulaşan hizmet ağı vardır. Kuzey Kıbrıs’ın farklı şehirlerinde toplam 13 şubesi olan bankamız her zaman insan için ,eğitime, çevreye, spora, sanat ve kültürel faaliyetlere destek olmuştur. Tüm sponsorluk çalışmalarına devam etmenin yanı sıra LTKB LTD. 2011 yılında kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları geliştiren ve uygulayan Limasol Sosyal Sorumluluk Co. ‘yu kurmuştur.

LTKB Ltd’in yan kuruluşu olan Limasol Sosyal Sorumluluk Co.’yu nihai sonuca odaklı, uzun dönemli, kalıcı faydalar sağlayacak, toplum, dünya, birey ve çevre yararına çalışacak dinamik stratejik kararlar ve uygulamalar bütünlüğü olarak tanımlayabilirim.

İçinde yaşadığımız toplum ve doğayı iyileştirmek için çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek olmayı hedefleyen Limasol Sosyal Sorumluluk Co. sürdürülebilir – daha iyi- bir yaşam ve dünya için çalışmaktadır.

Limasol Sosyal Sorumluluk Co. 2012 yılında çocukların dil becerilerini geliştirmek ve hayal güçlerini kuvvetlendirmek için uzman psikologlar, akademisyenler, sanatçılar ve KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan konu ile ilgili uzmanlarla beraber çalışmıştır. Sadece bir akademik dönem boyunca 10 farklı ilkokulda sanatsal faaliyetler düzenlemiş ve kırsal bölgede yaşayan 1000 çocuğa yap boz armağan etmiştir. Ayrıca çocukları tiyatroyu sevmeleri için onları tiyatro ile buluşturmuştur.

Benim de katıldığım etkinlikler olmuştur. Limasol Sosyal Sorumluluk Co’nun büyük bir titizlikle yürüttüğü tüm çalışmaları gururla takip ediyor ve destekliyorum.

Saygılarımla,

Hüseyin Kemaler

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı