Limasol Sosyal Sorumluluk Nedir?

Limasol Sosyal Sorumluluk Co. nihai sonuca odaklı, uzun dönemli, toplum, dünya, birey ve çevre yararına yapılan dinamik stratejik kararlar ve uygulamalar bütünlüğüdür. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışması yapan LSS Limasol Türk Kooperatif Bankası LTD’in yan kuruluşudur.

1939 yılında Limasol’da kurulan Limasol Türk Kooperatif Bankası her zaman kooperatifçilik ruhunu korumayı başarmıştır. Paylaşımdan ve insandan yana olmuş, çevreye, topluma, yaşama önem vermiştir.

2 Mart 2011 tarihinde Yönetim Kurulu kararı ile Limasol Sosyal Sorumluluk Co.’yu (LSS) kurmuş ve hiç bir kar amacı gütmeden sürdürülebilir –daha iyi- bir yaşam sağlayabilmek için bu yöndeki çalışmalarını LSS çatısı altında güçlendirme kararı almıştır.

İçinde yaşadığımız toplumu ve doğayı iyileştirmek için çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek olmayı hedefleyen Limasol Sosyal Sorumluluk Co. yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışır.

Limasol Sosyal Sorumluluk Co. projelerini sivil toplum, kurum ve kurumlar arasında köprüler oluşturarak gerçekleştirmektedir. Çalışmalarını ise özellikle dört ana alanda sürdürmektedir.

  • Çevre
  • Kültür - Sanat
  • Spor
  • Sağlık

Çocuk, sanat ve sanatçı buluşmaları

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile beraber tespit ettiği ilkokullara sanatçıları götürüp çocukların sanat ve sanatçılarla yakınlaşmasını amaçlıyoruz.

Çocukları sergilere götürüyor sanatçılarla beraber eserleri incelemelerine olanak yaratıyoruz.

Tüm çocuklar tiyatro İle buluşuyor

Kuzey Kıbrıs’taki tüm ilkokullara Çocuk Tiyatrosuna götürmek için çalışıyoruz.

Nisan ayında çocukların tiyatroyu tiyatro salonunda izlemesi için özel gösteriler düzenliyoruz.